Mieszkania komunalne w Łomży dla najbardziej potrzebujących

Budowa bloku komunalnego przy ul. Koszarowej ma rozwiązać problemy lokalowe w Łomży. Na mieszkania komunalne w Łomży czeka 500 osób.

Poprzednia lista ogłoszona została w 2008 roku. Było na niej 105 rodzin, ale 9 z nich do dziś czeka na przydział. Dlatego 500 rodzin, które są na liście obecnej, także nie może uważać się za zupełnych szczęśliwców. Tym bardziej, że część osób, która nie jest typowana do przydziału mieszkania komunalnego w Łomży, może złożyć odwołanie do prezydenta i zastrzeżenia do listy.

Wnioski są proste, także kolejne rodziny będą czekać latami na nowe mieszkanie w Łomży. Wiele zmieniłoby wybudowanie bloku komunalnego, co może się wydarzyć. Inwestycja planowana jest bowiem przy ul. Przykoszarowej. W budżecie na 2015 rok zabezpieczono nawet na to pieniądze. 1,3 mln zł to jednak znacznie za mało. Cała inwestycja może pochłonąć nawet 7 mln zł. Nawet jeśli w dwóch najbliższych latach uda się ja zrealizować, i tak nie wystarczy mieszkań dla wszystkich. Lokali komunalnych nadal będzie za mało.

Najbiedniejsi mieszkańcy nadal będą więc czekać w kolejce, bo mieszkania komunalne w Łomży zwalniają się z reguły dopiero po śmierci dotychczasowego najemcy.

Na obecnej liście są osoby, które są w najtrudniejszej sytuacji lokalowej. Ich warunki mieszkaniowe oceniała specjalnie powołana przez miasto komisja mieszkaniowa. Na podstawie jej obserwacji sporządzono listę rankingową, na której uszeregowano chętnych na mieszkania komunalne w Łomży. Teraz według najnowszej listy będą przydzielane lokale dla najbardziej potrzebujących.

Jedna odpowiedź do Mieszkania komunalne w Łomży dla najbardziej potrzebujących

  1. Darek napisał(a):

    A kiedy chodziła ta komisia ja złożyłem podanie 12lat temu i do tej pory nawet na liste sie nie zalapalem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *