Mieszkania komunalne w Szczecinku będą później

Już w pierwszym kwartale 2015 roku miała rozpocząć się adaptacja budynku po koszarach przy ul. Polnej. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Szczecinku miał już gotowe dokumenty, a nawet pozwolenie na budowę. Prace dotąd się jednak nie rozpoczęły, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku projekt ruszy.

Powodem przesunięć były błędy projektowe. Firma, która na zlecenie ZGM-TBS zdecydowała się przygotować projekt, miała dostarczyć go z rażącymi błędami. Zaczęły się konsultacje i rozmowy, które trwały ponad trzy miesiące. Spór z wykonawcą mógł się otrzeć nawet o sąd, ale ostatecznie stronom udało się dojść do porozumienia. Bezpowrotnie minął jednak czas, a poprawki w projekcie wprowadzane będą do 15 lipca 2015 roku.

Możliwe jednak, że uda się wprowadzić je wcześniej i na to liczą urzędnicy, którzy chcieliby rozpocząć przetarg jeszcze w wakacje. Dzięki temu część prac można by zacząć jeszcze w tym roku. Oczywiście jeśli nie byłoby odwołań, które zawsze przedłużają procedury, nie tylko w kwestii mieszkań komunalnych.

Prace nie będą bowiem łatwe. Powojskowy budynek to obecnie powierzchnie magazynowe, poprzetykane słupami z podciągami. To na nich opierają się stropy, przez co mają znacznie mniejszą wytrzymałość. Niezbyt solidne są też fundamenty.

Mieszkania komunalne w Szczecinku jednak tam powstaną. Według projektu, zbudowanych zostanie 25 lokali. Zasiedlą je nowi mieszkańcy, przez co 25 najgorszych mieszkań komunalnych w Szczecinku zamienionych zostanie na mieszkania socjalne. Ich standard już dawno nie pozwala nazywać ich inaczej.

Koszarowiec przy ul. Polnej to nie ostatni wojskowy budynek, czekający na rewitalizację. Prywatnego inwestora znalazła też już dawna hala wojskowa. Dopiero po zakończeniu tych prac miasto zajmie się zagospodarowaniem całego terenu. Pojawi się mała architektura, drogi rowerowe i ciągi piesze. Planowany jest też niewielki skwer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *