Nowe mieszkania komunalne w Gorzowie Wielkopolskim

W Gorzowie Wielkopolskim można zapisywać się na mieszkania komunalne. Do wyboru jest 40 nowych lokali. Jest jednak warunek: najemca musi podjąć się ich kompletnego remontu. Czas na zgłoszenia mija 8 czerwca 2015 roku.

Dla kogo przeznaczone są nowe mieszkania komunalne w Gorzowie Wielkopolskim? Dla osób, które zdecydują się na sfinansowanie ich remontu, bez możliwości jakiegokolwiek zwrotu poniesionych kosztów. Oferta skierowana jest do osób już umieszczonych na liście do przydziału lokali mieszkalnych, oczekujących na zamianę ze względu na zły stan zdrowia, czy oczekujących na lokale zamienne.

Praktycznie wszystkie mieszkania komunalne znajdujące się w najnowszej ofercie, zlokalizowane są na gorzowskim Zawarciu. Mają od 22 m kw. do 67 m kw. powierzchni. W zależności od wielkości waha się też koszt ewentualnego remontu. Według wstępnych szacunków przeznaczyć trzeba na to od 18 tys. zł do nawet 60 tys. zł. Wszystkie lokale znajdują się w starym budownictwie, a ich stan – delikatnie rzecz ujmując – pozostawia wiele do życzenia.

Mieszkania trzeba gruntownie wyremontować, odświeżyć ściany, często praktycznie od nowa wyposażyć łazienki i kuchnie. W niektórych do wymiany jest też glazura i terakota, w złym stanie są balkony czy okna i drzwi.

Oferta i tak jest atrakcyjna, bo znacznie więcej trzeba wydać na zakup mieszkania własnościowego w Gorzowie Wielkopolskim. Aby otrzymać mieszkanie komunalne do remontu, należy spełnić wszystkie wytyczne, dotyczące przydziału mieszkań nie wymagających dodatkowych nakładów – są to przede wszystkim wytyczne, dotyczące wysokości zarobków. Łatwiej mają też rodziny wielodzietne, opiekujące się niepełnosprawnymi.

Obecnie na liście chętnych na mieszkania komunalne do remontu w Gorzowie Wielkopolskim są 143 rodziny, które cały czas głównie wynajmują mieszkania na wolnym rynku. Od początku roku już 20 rodzin skorzystało z możliwości szybszego wprowadzenia się do mieszkania komunalnego. Jeszcze połowa jest do wzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *