Tani wykup mieszkań komunalnych w Legnicy

Rada Miejska w Legnicy podjęła decyzję, że mieszkania komunalne będzie można wykupić z bonifikatą, sięgającą aż 97 proc. realnej wartości lokali, wycenionych przez rzeczoznawców nieruchomości.

To doskonała wiadomość dla najemców mieszkań komunalnych w Legnicy, którzy planują wykup lokali komunalnych. Uchwała z marca 2015 roku daje bowiem jasny sygnał, że wszyscy, którzy dbali o mieszkania komunalne i regularnie płacili czynsz, będą mogli wykupić je za ułamek rzeczywistej wartości. Dzięki temu mieszkania szybko mogą przejść na ich własność.

Tę możliwość zawdzięczają zmianie uchwały w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność gminy Legnicy. Jest to właściwie przywrócenie ulg, które przez lata były zawieszone. Dzięki ostatniej decyzji radnych miasta (przy sprzeciwie prezydenta, który chciał powrotu ulg dopiero od 2016 roku), mieszkanie będzie można wykupić z bonifikatą wynoszącą 97 proc. Aby uzyskać maksymalną zniżkę, trzeba zapłacić za mieszkanie komunalne w Legnicy jednorazowo i mieć szczęście do… sąsiadów. Wykupione muszą być bowiem wszystkie mieszkania w całym budynku.

Jeśli choćby jeden z najemców nie zdecyduje się na wykup, zniżka będzie mniejsza, ale nadal pokaźna. Bonifikata wyniesie w takim przypadku 95 proc. W tej sytuacji także trzeba zapłacić jednorazowo.

W przypadku, gdy najemca zdecyduje się na płatność w ratach, także może liczyć na upust, ale w wysokości 80 proc. wartości rynkowej mieszkania komunalnego w Legnicy, wycenionego przez licencjonowanego rzeczoznawcę nieruchomości.

Według Ustawy o gospodarce nieruchomościami nabywcy mieszkań z bonifikatą nie mogą sprzedać ich w ciągu 5 lat od dnia zakupu. Jeśli zdecydują się na taki krok, będą zmuszeni do zwrotu całości bonifikaty.

źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Legnica_-_Rynek_-_Dawny_Ratusz_01.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *