Można wykupić mieszkania komunalne w Białymstoku

Mieszkania komunalne w Białymstoku można już wykupić nawet z 90-procentową bonifikatą. Wnioski można składać do końca roku, a wykup planowany jest na rok 2016. Uchwałę w tej sprawie podjęła właśnie Rada Miasta.

Mieszkania komunalne w Białymstoku można było wykupować z upustem od 2012 roku. Miasto czekało na złożenie wniosków do końca czerwca 2013 roku, a do końca pierwszego kwartału 2014 roku był czas na wykup mieszkań komunalnych. Około 300 najemców miejskich lokali nie skorzystało jednak z tej możliwości, choć wnioski dotarły do magistratu w terminie. Okazało się, że niemal połowy z nich nie można było zrealizować i to nie z powodu zaniechań formalnych ze strony mieszkańców. Przeszkodą były np. kwestie gruntowe i nieuregulowane przez miasto sprawy własności – zwłaszcza działek, na których stoją miejskie nieruchomości.

To już jednak za nami, a nowa uchwała pozwala na ponowne złożenie wniosków na wykup mieszkań komunalnych z bonifikatą. Wnioski mogą składać nie tylko osoby i rodziny, które poprzednim razem musiały odejść z kwitkiem, ale też ci najemcy, którzy dopiero teraz zdecydowali się na wykup lokalu.

Jaki upust na wykup mieszkań komunalnych w Białymstoku

Każdy kto jest najemcą mieszkania komunalnego w Białymstoku od minimum 40 lat, mogą liczyć na 90-procentowy upust od wartości nieruchomości wyznaczonej przez rzeczoznawcę. W przypadku 30-letniego okresu zamieszkiwania rabat sięgnie 85%, a jeśli jest to ponad 20 lat – 75%. Zajmujący mieszkania komunalne ponad 10 lat zapłacą 65% mniej, a ponad 5 lat – połowę wartości mieszkania.

Wnioski można składać do końca roku, a sprzedaż będzie przeprowadzana w roku 2016. Miasto liczy, że uda mu się sprzedać ok. 400 lokali.

Jedna odpowiedź do Można wykupić mieszkania komunalne w Białymstoku

  1. Kama napisał(a):

    A gdzie się tego dowiedzieć.ZMK Bialystok nic nie wie albo ciężko im poinformować i jak i wszystko inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *