Mieszkania komunalne w Bydgoszczy

Rynek nieruchomości jest dziś co prawda bardzo bogaty, jednak wiele rodzin nie może sobie pozwolić na kupno mieszkania za gotówkę, ani na zaciągnięcie kredytu na dziesiątki lat. Oczywiście istnieje jeszcze opcja wynajmu, lecz nieraz bywa ona niezbyt komfortowa ze względu na warunki owego wynajmu lub stosunki z właścicielem. A gdyby tak postarać się o mieszkanie komunalne w Bydgoszczy?

Mieszkanie komunalne w Bydgoszczy to lokal będący własnością gminy i przewidziany dla osób o nieco niższym statusie materialnym i nie posiadających prawa własności żadnego lokum. By otrzymać lokal komunalny, należy złożyć odpowiedni wniosek w ADM w Bydgoszczy i czekać.

Dla kogo mieszkanie komunalne w Bydgoszczy

Niestety mieszkanie może zostać nam przyznane nawet po kilu latach, z tego względu, że takich mieszkań jest znacznie mniej niż osób chętnych. Rocznie wpływa nawet 300 wniosków o lokal komunalny. Nowe bloki zawierające mieszkania komunalne w Bydgoszczy nie są już raczej wznoszone i lokal do przejęcia pojawia się jedynie wtedy, kiedy ktoś inny go opuszcza lub jest eksmitowany ze względu na duże zaległości w czynszu.

Szansę otrzymania lokalu mają osoby, których dochód w rodzinie nie przekracza 546 zł na osobę, natomiast w przypadku osób, które prowadzą dom samotnie, limit wynosi 728 zł. Liczy się także metraż jakim obecnie dysponujemy. Na jedną osobę w rodzinie nie może być on większy niż 5 metrów kwadratowych. Pierwszeństwo w przyznaniu takiego mieszkania posiadają osoby zagrożone eksmisją oraz te, które zamieszkują obiekty zagrożone katastrofą budowlaną.

Standard mieszania komunalnego w Bydgoszczy

Lokal komunalny zazwyczaj będzie wymagał większego lub mniejszego remontu. Wiele zależy od stanu, w jakim zostawili go poprzedni właściciele. Większość tych mieszkań mieści się w kamienicach,więc nie mają także wymienionych okien. Ogrzewa się je dzięki piecom kaflowym. Chociaż nie możemy liczyć na luksus w przypadku takiego lokalu od gminy, wystarczy czasem włożyć nieco pracy i pieniędzy, by mieszkanie wyglądało naprawdę dobrze. Niektóre lokalne zostały wyremontowane przed poprzednich właścicieli, więc tym samym ich standard jest nieco wyższy niż przeciętnie.

Trzeba jeszcze wspomnieć o fakcie, że obecnie nie ma w Bydgoszczy możliwości wykupienia mieszkania komunalnego za 2 a nawet 10% jego wartości. Zgodnie z ograniczeniami wprowadzonymi jakiś czas temu, w najkorzystniejszym wypadku trzeba zapłacić za taki lokal 30% lub więcej. Mniej za wykup mieszkania komunalnego w Bydgoszczy zapłacą osoby, które zrzekną się kaucji wpłaconej miastu przed wprowadzeniem się.

Jedna odpowiedź do Mieszkania komunalne w Bydgoszczy

  1. robert napisał(a):

    Norma 5m2 na osobę? Co za kretyn ustalił taki limit ? Widział ktoś mieszkanie o powierzchni 5m2 ? A jesli ktoś by takie zbudował -to jak w nim funkcjonować? Debilowaty przepis ,,,,co najgorsze nikt tego nie zmienia? Co można sądzić o takim ministrze co utrzymuje w mocy takie bzdety!!!Pozatym dla kogo mieszkanie komunalne ? Jeśli uważa się że 728 zł dochód to jest kwota z którą można szaleć – to następny poroniony pomysł,ponieważ np. w Bydgoszczy za mieszkanie w slamsach o powierzchni ok. 50m2 trzeba płacić 600 zł. !!!!(nie ma łazienki,niema ciepłej wody, do grznia piec kaflowy, brak gazu)- to są normy które nam daje państwo. Gdzie mają mieszkać osoby które mają 800zł renty? Im lokal socjalny nie przysługuje ponieważ ma za duży dochód ??!! Pozostaje im tylko lokal pod mostem …..To się nazywa opiekuńcze państwo— paranoja. Inny obrazek ?- jak masz emerytury 1500zł to od marca ZUS ci dorzuca 8 złotych… Rząd natomiast czy poseł gdy ma 15 tys. + dodatki : darmowe żarcie ,delegacje,służbowe auta,telefony,hotele, służbę zdrowia i.t.d.) – podnoszą sobie pensje o 5 tys. i to następny obrazek -przyjazne,sprawiedliwe państwo….rzygać się chce gdy słucha się takiej obłudnej ,zakłamanej mowy…!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *