Mieszkania komunalne w Sopocie

O mieszkanie komunalne w Sopocie mogą starać się nie tylko osoby, które są stałymi mieszkańcami nadmorskiego kurortu, ale też te, które przeniosły tam swoje „centrum życiowe”.

Wbrew pozorom Sopot to nie tylko miejsce, w którym cena nieruchomości przekracza 10 tys. zł za m kw. i mogą sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi. Miasto, które walczy jak może, by zatrzymać zwłaszcza młodych ludzi, którzy mają dzieci, inwestuje też w mieszkania komunalne. Nie chce być bowiem kurortem, który „umiera” po sezonie, bo mieszkają w nim głównie emeryci i letnicy. A wysokie ceny nieruchomości mogłyby do tego doprowadzić. Cen na rynku nieruchomości „urzędowo” obniżyć się nie da, więc miasto inwestuje w budowę mieszkań komunalnych.

Dla kogo mieszkanie komunalne w Sopocie?

W ustalonym przez urzędników regulaminie czytamy, że mieszkania komunalne przysługują osobom, które posiadają tzw. centrum życiowe w Sopocie. To oznacza, że nie muszą być w mieście zameldowane, ale mogą tam mieszkać, pracować czy po prostu spędzać najwięcej czasu – w mieszkaniu wynajętym lub u rodziny. O mieszkanie komunalne mogą też starać się osoby, które mieszkają w Sopocie w prywatnych budynkach na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale lokalu mieszkalnego. Dużą szansę mają również lokatorzy innych mieszkań komunalnych, ale przeznaczonych do rozbiórki. Najwięcej punktów dostaną płacący też podatek dochodowy od osób fizycznych w Sopocie. Miastu chodzi bowiem o mieszkańców, którzy są z nim stale związani – pracują tu, uczą się etc. Nie trzeba udowadniać za to swojego zamieszkania w Sopocie przez wiele lat – dokument potwierdzający płatność podatków, jest wystarczający. Preferowane są osoby młode, zwłaszcza młode rodziny z dzieckiem lub dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *