Nowe mieszkania komunalne w Sopocie zasiedlone

16 rodzin z Sopotu zamieszkało właśnie w mieszkaniach komunalnych w bloku przy ulicy 3 Maja. O wyborze szczęśliwców zadecydowało… losowanie.

Na liście oczekujących na mieszkanie komunalne w Sopocie jest obecnie 400 rodzin. W sumie w Sopocie jest jednak na razie dopiero 50 mieszkań komunalnych – razem z tymi, które w połowie marca 2015 roku zostały rozlosowane w Urzędzie Miasta. Podczas losowania było obecnych wielu zainteresowanych. Ci, którzy wygrali, nie kryli radości. Większość z nich to młode małżeństwa z dziećmi. Niektórzy od razu po losowaniu chcieli jechać do sklepu meblowego.

Czytaj także: Jak dostać mieszkanie komunalne w Sopocie.

– Jestem bardzo podekscytowana. Trafiło nam się mieszkanie na pierwszym piętrze i do tego z balkonem, tak jak sobie wymarzyliśmy – mówiła reporterowi Radia Gdańsk tuż po losowaniu jedna z młodych mam. Inni tłumaczyli dziennikarzom dlaczego tak bardzo zależało im na mieszkaniu w Sopocie. – Urodziłam się i wychowałam w Sopocie. Nie wyobrażałam sobie mieszkania w innym mieście. Jestem szczęśliwa, że wraz z moim mężem zamieszkamy w tak pięknym miejscu – nie kryła emocji inna młoda sopocianka.

Wszyscy wylosowani muszą zapłacić półroczny czynsz z góry. Dopiero potem dostaną klucze do mieszkań, które będą mogli wyposażać wedle własnego uznania. Każde mieszkanie ma dwa pokoje, kuchnię i łazienkę. Mierzy od 50 do niemal 60 m kw.

To jednak nie koniec inwestycji miasta w mieszkania komunalne w Sopocie. Wiceprezydent miasta Marcin Skwierawski zapowiada, że Sopot chce mieć jeszcze 200 mieszkań komunalnych. Część kupi na wolnym rynku, a część miasto może zbudować samo na posiadanych gruntach.

Zobacz również: Jak dostać mieszkanie socjalne w Sopocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *