Nowe mieszkania socjalne w Nowej Soli

W Nowej Soli powstanie 79 kolejnych mieszkań socjalnych. Miasto zainwestuje w ich budowę 3,4 mln zł. Trafią do nich ci, których nie stać na opłacanie większych i bardziej komfortowych mieszkań komunalnych.

Mieszkania powstaną po wyremontowaniu kamienicy przy ul. Wróblewskiego. Największe będą miały po 49 m kw. W sumie uda się wygospodarować aż 70 lokali socjalnych. Inwestycja jest możliwa dzięki współfinansowaniu jej przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który dołoży do remontu 40 proc.

Do nowych mieszkań socjalnych trafią osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej. Z odmową mogą się jednak spotkać ci, którzy sprawiają problemy we współżyciu społecznym w dziś zamieszkiwanych lokalach oraz nie dbają o nie. Do nowych mieszkań socjalnych zostaną bowiem przeniesieni najbardziej bezproblemowi lokatorzy do tej pory zajmujący inne mieszkania socjalne. Osoby z listy oczekujących zasiedlą natomiast na próbę zwolnione przez nich lokale.

Ma to wpłynąć na znaczne skrócenie listy osób oczekujących na mieszkanie od miasta. Obecnie w Nowej Soli jest ok. 200 takich rodzin i osób. Nawet mimo tego, że w ostatnich latach powstało niemal 200 mieszkań komunalnych w Nowej Soli – w nowych budynkach oraz w wyremontowanych kamienicach.

Dla kogo mieszkanie socjalne w Nowej Soli

Wszystkie sporne kwestie ma rozstrzygać powołana przez miasto komisja. To jednak nie koniec, bo z każdym potencjalnym najemcą osobiście spotka się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. To on podejmie ostateczną decyzję czy miasto zdecyduje się na podpisanie umowy z konkretną osobą.

Urzędnicy wolą dmuchać na zimne, bo dewastacja lokali socjalnych w Nowej Soli nie należy do rzadkości. Podobnie zresztą jak w wielu innych miastach. Najgorsze doświadczenia urzędnicy mają z kompleksem budynków przy ul. Długiej. Z puli zgromadzonej przez podatników wysupłano na ich budowę aż 2,5 mln zł. Dziś większość z mieszkań nadaje się wyłącznie do generalnego remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *