Mieszkania komunalne w Przemyślu z bonifikatą

Wniosek na wykup mieszkania komunalnego w Przemyślu można złożyć do 30 czerwca 2016 roku. Dzięki temu możemy liczyć na maksymalną bonifikatę, wynoszącą nawet 95% wartości nieruchomości oszacowanej przez rzeczoznawcę.

Do tej pory upusty na wykup mieszkań komunalnych w Przemyślu sukcesywnie się zmniejszały. W 2008 roku było to 80%, a w 2015 już tylko 50% wartości nieruchomości określonej przez rzeczoznawcę. Rada Miasta przegłosowała jednak właśnie uchwałę, która zmienia „zasady sprzedaży lokali mieszkalnych będących własnością Gminy Miejskiej Przemyśl i Miasta Przemyśla.”

Dzięki temu samo złożenie wniosku o wykup mieszkania komunalnego w terminie do 30 czerwca 2016 roku pozwoli na uzyskanie bonifikaty w wysokości 80%. Ale to nie wszystko. Jeśli w danym budynku chętnych będzie tylu, że miasto nie będzie już w nim miało większości udziałów, bonifikata rośnie do 85%. Jeżeli mieszkań miejskich we wspólnocie mieszkaniowej, zarządzającej danym budynkiem będzie najwyżej trzy, bonifikata będzie największa i sięgnie 95%.

Warto pilnować terminu, bo złożenie wniosku w drugim półroczu 2016 roku zagwarantuje bonifikatę wyłącznie na poziomie 50% wartości nieruchomości.

Miasto pozbywa się mieszkań komunalnych, bo nie chce ponosić kosztów ich utrzymania. Poza tym – jak przekonują niektórzy radni – wspólnoty mieszkaniowe znacznie lepiej i efektywniej radzą sobie z zarządzaniem nieruchomościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *