Mieszkania socjalne w Gdyni

Nie każdy ma tyle środków, aby pozwolić sobie na zakup mieszkania, zwłaszcza na terenie Gdyni, gdzie lokale są stosunkowo drogie. Jednakże nie musimy tej kwestii uznawać za straconą, albowiem niektórym osobom udaje się zamieszkać w mieszkaniach socjalnych. Jakie warunki musimy spełnić, ile trzeba czekać na mieszkanie socjalne w Gdyni?

Jeżeli chcemy starać się o mieszkanie socjalne w Gdyni, warto zapoznać się z aktualnym ich stanem. Na obecnym rynku nieruchomości w Gdyni znajduje się około 18 tysięcy zajętych mieszkań socjalnych. Mimo to wciąż tworzą się wielkie kolejki, a często na wolne mieszkanie socjalne trzeba czekać nawet siedem lat, bowiem sam proces przyznania nam takiego mieszkania jest czasochłonny i skomplikowany. Dodatkowym utrudnieniem zdobycia mieszkania socjalnego jest fakt, że obecnie około 2 tysiące rodzin stara się o ich przyznanie. Oczywiście to ile będziemy czekać na przyznanie nam mieszkania socjalnego w Gdyni, w dużej mierze zależy od władz miasta, ale także od nas samych. Można więc nieco przyśpieszyć cały proces otrzymania mieszkania, stosując się do kilku ważnych wskazówek.

Jak dostać mieszkanie socjalne w Gdyni?

Wysokość płaconego czynszu w mieszkaniach socjalnych może być różnorodna i zależeć od wielu czynników. Aby dostać mieszkanie socjalne musimy złożyć wniosek w urzędzie miasta. Niestety nie każdy z nas ma prawo ubiegać się o ten rodzaj mieszkania, a zasady, które trzeba spełnić są ustalane przez władze miasta. Kto więc może ubiegać się o przyznanie mieszkania socjalnego w Gdyni? Do mieszkań socjalnych mają prawo przede wszystkim te osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji mieszkalnej. Są to, więc osoby żyjące w bardzo trudnych warunkach, bądź też te, którym po prostu grozi bezdomność. Co więcej, niezmiernie ważna jest także sytuacja materialna danej osoby, jaka to ubiega się o lokal w mieszkaniu socjalnym.

W Gdyni trzeba spełnić wszystkie kryteria, by być na liście do otrzymania mieszkania socjalnego. Trzeba udowodnić zamieszkanie w Gdyni przez ostatnie 5 lat, nie posiadać żadnych praw do jakiegokolwiek innego mieszkania, a także mało zarabiać. Średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie pół roku poprzedzającym datę złożenia wniosku o przydział lokalu socjalnego nie może przekraczać 100% najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 75% w gospodarstwie wieloosobowym.

5 Odpowiedzi do Mieszkania socjalne w Gdyni

 1. krysia napisał(a):

  A na morskiej stoja puste mieszkania socjakne od ponad dwoch lat i co nie mozna ich dac ludziom

 2. waldek pokryfka napisał(a):

  BEZDOMNY POSZUKUJE POKOJU SOCJALNEGO MIESZKANIA

 3. Stefan napisał(a):

  No i gdzie te mieszkania? Co to w ogóle za artykuł? Tyle to każdy wie…

 4. polo napisał(a):

  W Gdyni stoi mnóstwo pustych mieszkać i to od dłuższego czasu, mogę podać adresy. Mieszkania stoją odłogiem, a lista pilnie potrzebujących jest długa… Mnóstwo bezdomnych osób jest zbyt nieporadna, aby się na niej znależć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *